2 Springbank single cask iš Master of Malt

Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/menu.inc).
 

Master of Malt vėl pradžiugino keletu mėginukų. Šįkart sumaniau trumpai palyginti du Springbank daryklos variantus – to paties amžiaus, skirtingų statinių ir panašaus stiprumo. Mano rankose Springbank 19 Year Old Single Cask no.482 ir Springbank 19 Year Old Single Cask no.129.

Pirmą ragauju iš statinės #482, nes šis pora laipsnių silpnesnis. Malonus, galingas aromatas iškart sudomina. Jūriškas, šiek tiek dūmingas, su citrusinių vaisių natomis. Springbank darykla mano patirtimi kol kas viena ryškiausių ir geriausiai atpažįstamų savo charakteriu – nesvarbu ar paimsi oficialų pilstymą ar nepriklausomą, tam tikras aiškus charakteris yra gana lengvai atpažįstamas. Dar vienas puikus Springbank paragautas.

Prie lūpų glaudžiu viskį iš statinės #129. Šis panašus, tik kiek vaisiškesnis, mažiau dūmo natų. Šiek tiek ryškesnis jūrinis charakteris, dar daugiau vaško, sakų, tačiau mažiau pajutau dūmo, durpių.

Iš tiesų tikrai įdomu – to paties amžiaus, panašaus stiprumo (55,2% ir 57,8%) viskiai yra pakankamai panašūs, tačiau skirtingi tam tikrais niuansais. Netgi statinės tokios pačios – hogshead, taigi apie 250 litrų. Kur ta paslaptis? Tame ir įdomu, kad kiekviena statinė unikali. Gal netgi temperatūros skirtumai ar kitos smulkmenos gamybos ir brandinimo metu leidžia gauti mažus, bet įdomius ir malonius palyginti skirtumus? Nuolat besikeičiančios mažytės sąlygos žmogaus ir gamtos sąjungoje mums leidžia mėgautis šiuo skystu auksu kiekvieną akimirką vis kitaip.