3 Caol Ila (nepriklausomų pilstymų)

Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/menu.inc).
 

Kai parsisiunčiau keletą mėginukų iš Archives (tai yra duomenų bazės ir e-parduotuvės Whiskybase pilstoma serija) pilstymo, labai knietėjo paragauti ne tik senų egzempliorių, kuriuos įsigijau, tačiau ir daugelio gerai vertinamų Caol Ila. Kad būtų smagiau, radau dar vieną mėginuką – kito nepriklausomo pilstytojo Mackillops. Šįkart pradėsiu nuo seniausiojo, nes šis silpniausias (visi viskiai mano džiaugsmui – cask strength).  Taigi, ragauju Caol Ila 1982 (Archives), Caol Ila 1990 (Archives) ir Caol Ila 17 Year Old 1990 Sherrywood (Mackillops). Įdomu tai, kad pastarieji du yra vienodo stiprumo (56,3%), nors tikrai abu ne iš tos pačios statinės, be to skirtingo amžiaus.

Pradedu nuo seniausio, silpniausio stiprumu, Caol Ila 1982, 30 metų amžiaus. Nustebina tiek savo aromatu, tiek skoniu – tipiškas citriniškas ir pipiriškas sūrokas charakteris papildomas maloniomis vaisių natomis. Labai delikatus ir vertas laiko ir dėmesio. Mėgaujuosi ilgai ir neskubėdamas(teturiu jo mažiau nei 20ml!).

Kitas, Caol Ila 1990 (Archives), kiek jaunesnis, panašus charakteriu. Tačiau jau neberandu vaisiškumo. Gerokai daugiau druskos, jūriškumo charakterio. Taip pat sūdytos žuvies, ančiuvių natos. Žinau, kas mėgsta tokias “druskos bombas” ir beje ne vieną tokį draugą turiu.

Čiupkime trečiąjį ir tikėkimės įvairovės – visgi turime chereso statinę. Nors stiprumas identiškas prieš tai ragautam – šis labiau badosi savo stiprumu. Duodame laiko. Apart to, kad šiek tiek užčiuopiau riešutiškumo aromate, chereso statinės brandinimo savybių nepajutau. Davus pakankamai laiko ir šiek tiek vandens, šis viskis pražydo kaip tipinis Caol Ila – su savo druskingumu ir citrinos natomis.

Gal per mažai viskio išragavau (manau apie 500, o su užrašais esu ties 300 riba),kad daryčiau apibendrinančias išvadas, tačiau kiek ragavau Caol Ila, patirtis leidžia daryti išvadas, kad vidutinio amžiaus (sakykime, 18-29m.) viskiui iš šios daryklos būdingas galingas sūrumas ir dažnai citrusinių natos šalia. Jeigu norisi daugiau dūmo, verta rinktis jaunesnius. Jeigu norisi įdomumo, taip pat vaisiškų natų, verta ieškoti senesniųjų. Gaivus vaisiškumas su puikiai išreikštomis citrinos natomis pas Caol Ila 1982 mane tikrai užbūrė.