Caol Ila Feis Ile trejetas (be šių metų leidimo)

Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/menu.inc).
 

Kadangi šiuo metu vyksta Islay viskio festivalis Feis Ile, tai yra puiki proga paragauti šiam renginiui skirtus pilstymus. Gaila, kad negaliu jame dalyvauti, tačiau visa širdimi esu Islay kai ragauju ir rašau. Ragausiu savo vieną mėgiamiausių daryklų – Caol Ila. Nuoširdžiai dėkoju Justinai (https://mywhiskydiary.net/blog/) už mėginukus! Man tai pirmas kartas, kuomet ragausiu Caol Ila, specialiai pilstytus Feis Ile.  

Praragausiu 3 metų leidimus. Visi stipruoliai neskiesti, todėl nusprendžiau ragauti chronologine tvarka nuo seniau leisto. Taigi pradėsiu nuo Caol Ila 15 year old - Feis Ile 2013, paskui ragausiu Caol Ila 12 year old - Feis Ile 2014 ir užbaigsiu Caol Ila 17 year old - Feis Ile 2015. Caol Ila viskius dievinu – ypač neskiestus ir šiek tiek pabrendusius. Mėgstu tą gana siaurą, tačiau nuostabų jūrišką, sūrų stilių su dūmo elegancija.

Ragauju pirmąjį – aromatas stiprus ir gaivus, su vandeniu kiek pašvelnėja, tuo pačiu išryškindamas taip mano mėgstamą šios daryklos jūrišką sūrumą ir subalansuotą dūmą. Skonis dar siauresnis nei tikėjaus. Gerąja prasme. Nuostabus druskos ir dūmo šokis. Dievinu tokį stilių. Gal ir dėl to, kad dabar periodas, kuomet nepatinka mėgautis pernelyg saldžiu viskiu. Bet net atmetus preferencijas, šis viskis siaurai nepriekaištingas.

Antrasis, jauniausias. Ir tai juntama. Puikiai juntama statinės įtaka – vanilės natos puikiai dera su jūrišku, citrinišku charakteriu. Nuo pirmojo skiriasi ženkliai, jeigu tuos skirtumus galima vadinti ženkliais. Juk turime tos pačios daryklos produktą, ar ne? Puikus pavyzdys, kiek įtakos turi ąžuolas, statinė, prieš tai joje buvęs gėrimas. Šis vaisiškesnis, gaivesnis, ir tuo pačiu labiau mediciniškas. Irgi puikus.

Trečias, pernai metų leidimas. Vyriausias, brandintas panašiu principu kaip ir pirmasis – statinė kurioje brendo ex-burbono statinė->moscatel statinė->ex-burbono statinė. Visad juokaudavau, kad Caol Ila viskius dievinu nuo 19-kos metų amžiaus. Panašu, kad keičiu nuomonę jau nuo pirmo ragautojo. Šis dar siauresnis nei kiti. Jūriškas, dūmiškas, su citrinos pėdsakais. Tik tiek. Bet labai gerai.

Visi trys nuostabūs, pirmas labiausiai. Esu laimingas, kad turėjau progą!