Diageo paskelbė savo "Special Releases" 2012 seriją išleisiantys rudenį

Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/menu.inc).
 

Kasmet "Diageo" koncernas paskelbia ir išleidžia riboto tiražo seriją, kurią dažnai sudaro jų geriausieji egzemplioriai - neretai seni. Kai kurie jų taip pat būna iš jau uždarytų daryklų. Diageo tikisi, kad kaip visada, šieji sulauks didžiulio susidomėjimo ir bus išgraibstyti viskio entuziastų žaibišku greičiu (taip dažniausiai ir būna). Lagavulin 21 year old turėtų kaip visada sulaukti didžiulio dėmesio. Tačiau yra vienas egzempliorius, kuris manau turės išskirtinį interesą šį kartą - tai seniausias kada nors išleistas ofiacialiai Talisker 35 metų amžiaus. Visi viskiai bus statinės stiprumo (cask strentgh). Labai lauksime jų pasirodant ir galbūt pavyks nupirkti jaunuosius Caol Ila  14 YO (šitas turetų būti labai įdomus) ir Lagavulin 12 YO.

Rudenį viskio mėgėjus turėtų pasiekti aštuoni įspūdingieji (du jų - Brora ir Port Ellen, iš jau neveikiančių daryklų. Abi buvo uždarytos 1983):

Auchroisk™ 30 year - 2967 buteliai. Seniausias kada nors oficialiai išleistas Auchroisk. Iš statinių, užpildytų 1982-aisiais.

Brora™ 35 year old - 1566 buteliai. Vienuoliktas leidimas šioje serijoje. Iš Amerikos ąžuolo statinių, užpildytų 1976 ir 1977 metais.

Caol Ila™ 14 year old - ribotas tiražas. Pirmasis Caol Ila "chereso" variantas šioje serijoje. Naudojama "nedūminta" partija, kuri išvaroma kartą per metus. Iš statinių, kurios buvo užpildytos 1997aisiais.

Dalwhinnie™ 25 year old - 5358 buteliai. Ketvirtas oficialus leidimas iš šios daryklos.

Lagavulin™ 12 year old - ribotas tiražas. Vienuoliktą kartą pristatytas. Brandintas amerikos ąžuolo statinėse, bent 12 metų amžiaus.

Lagavulin™ 21 year old - 2772 buteliai. Tik antrą kartą šio amžiaus viskis pristatytas oficialaus gamintojo. Iš statinių (ex-chereso), pripildytų 1991 metais.

Port Ellen™ 32 year old - 2964 buteliai. Dvyliktą kartą pristatomas šioje serijoje. Iš Europinio ir Amerikos ąžuolo statinių, užpildytų 1979-aisiais.

Talisker™ 35 year old - 3090 butelių. Seniausias kada nors išleistas oficialus Talisker. Iš Europinio ir Amerikos ąžuolo statinių, užpildytų 1977-aisiais.