Jaunų viskių palyginimas - Kilchoman vs Kilkerran

Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/menu.inc).

Tikriems viskio mėgėjams nepaisant to, kad kiekvienas turime savo favoritus, smalsu ragauti naujus ir nepažintus viskius. Ypač smagu gauti tuos, kurie pakankamai reti arba pakankamai nauji. Šįkart rungtynes skelbiu tarp Kilchoman ir Killkerran. Pastaroji – Campbeltown pusiasalyje įsikūrusi darykla, jos pavadinimas yra Glengyle. Viskis vadinasi kitaip, nes šį pavadinimą jau valdo vienas maišyto viskio gamintojas. Ją drąsiai galima vadinti ten pat esančios Springbank daryklos seserimi – ją iš pelenų pakėlė tie patys savininkai – Springbank distillers, kurie Glengyle renovaciją pradėjo 2000-aisiais, o jau 2004 paleido pirmuosius spirito lašus. Mes ragausime Kilkerran Work In Progress 2nd Release (June 2010), kuris 6 metus amžiaus.

 Tuo tarpu Kilchoman – jauniausia Islay salos darykla, kurį trumpą laika buvusi ir labiausiai į vakarus nutolusi Škotijos darykla (dabar ją nurungė Isle of Lewis įkurta Abhainn Dearg). Šią daryklą 2005 metais įkūrė vyno prekybininkas ir viskio pilstytojas Anthony Wills. Per trumpą egzistavimą ši darykla jau spėjo įgyti savo gerbėjus viskio pasaulyje. Ką gi, paragausime jų Kilchoman 5 Year Old 2006.

Taigi turime du panašaus amžiaus, tačiau tikėtinai gana skirtingo charakterio viskius. Jie netgi to paties stiprumo – 46%. Bus įdomu. Pradėkime nuo Killkerran. Visai malonus – būdingos tokio amžiaus natos – tam tikras salyklo prieskonis, vaisiškumas, gaivumas (medis dar nepaveikė gėrimo stipriai). Juntamas jūrinis charakteris – viskis sūrokas, pakankamai galingas. Vanilės, šviežios žolės, citrusinių natos pakankamai gražiai dera tarpusavyje. Kol kas šis viskis nepribloškia, tačiau išlieka labai potencialus – lauksime brandesnių variantų. Keliaukime prie Kilchoman. Šis, kaip ir būdingai Islay viskiams, pasitinka dūmų, durpių natomis. Juntamas salyklas, citrusiniai vaisiai jį daro gaivų ir demonstruoja jauną amžių. Tačiau balansas maloniai džiugina. Kažkuo primena Port Charlotte An Turas Mor viskį (šis irgi maišomas iš pakankamai jaunų viskių. Kiek žinau, nuo 5 iki 9 m. amžiaus) – saldžios durpės su pipirų ir citrinos natomis. Mano mėgstamas profilis. Todėl ir dėl bendro balanso, Kilchoman šį kartą pasirodė geriau. Jo vienintelė rizika – pasiklysti tarp kitų Islay viskių ir nerasti savo išskirtinumo. Tai parodys tik laikas. Kilkerran taip pat turi didelį potencialą. Man asmeniškai, netgi smalsiau kas gausis iš būtent jo, o ne iš Kilchoman – su šituo viskas aiškiau.