Retenybių ragavimas – viskiai iš uždarytų/nebeveikiančių daryklų

Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/menu.inc).
 

Vėl teko sudalyvauti „Šekspyro“ viešbutyje, „Konjako namai“ rengiamose ragautuvėse. Lapkričio 28d. vyko pakartotinė uždarytų daryklų ragavimo sesija. Šios ragautuvės buvo pakankamai išskirtinės – ragavome retus, gana senus viskius, kuriems pasibaigus, jų nebebus daugiau, nes daryklos seniai nebeveikia. Tą vakarą paragavome Rosebank 1991 17 Year old, Inverleven 28 Years Old 1979/2008, Mosstowie 33 Years Old 1975 ir Caperdonich 36 Year Old 1972/2008.

Pirmasis, Rosebank, jauniausias ir paprasčiausias, neprilygo likusiai trijulei savo kompleksiškumu ir įdomumu. Jis pakankamai geras, tačiau tik dar labiau paryškino skirtumus, tarp jauno ir seno viskio. Nesakau, kad visi seni yra geri, pasitaiko visokių. Tačiau tą vakarą senoji trijulė tikrai pamalonino ne vieną. Antrasis, Inverleven, pasirodė ryškus ir galingas. Pakankamai kompleksiškas, su geru prieskonių ir vaisių balansu. Visai kita lyga, lyginant su jaunesniuoju Rosebank. Žinoma, pastarasis buvo „skiestas“ iki 43%, o visi kiti – statinės stiprumo. Tas dažnai dar labiau sustiprina skirtumą.

Man asmeniškai labiausiai knietėjo paragauti Mosstowie, nes tai pakankamai retas viskis, dėl to, jog darykla veikė labai trumpai, viso labo 1964-1981 metais, bei niekada neišleido „oficialaus“ leidimo čia gamintam gėrimui. Visas viskis buvo sunaudojamas maišyto viskio gamyboje. Laimei, turime nepriklausomus pilstytojus, kurie priglaudė keletą statinaičių. Šiuo atveju, reiktų dėkoti Duncan Taylor. Viskis stebėtinai gaivus ir vaisiškas savo amžiui, beveik jokių sausų ąžuolo tanino pėdsakų.

Na, o paskutinis Caperdonich vainikavo (bent jau man) visą degustaciją – galingas, ryškus ir labai kompleksiškas. Keletą lašų įsipylus į taurę tokį galima uostyti visą vakarą. Beje, visų trijų paskutinių aromatai verti daug laiko ir nemažai dėmesio.

Smagu ir tai, jog kiekvienas degustacijos dalyvis turėjo savo nuomonę ir savo favoritą. Šį kartą, be abejonės mažiausiai pasisekė jaunajam Rosebank – tarsi studentui patekusiam į džentelmenų su smokingais vakarą. Praleistą laiką ir visus ragautus viskius vertinu labai teigiamai. Džiugu, kad galiu įtraukti dar tris daryklas (Rosebank jau buvau ragavęs) į savo ragautųjų sąrašą.