Strathisla 12 yo – naujasis leidimas vs senasis

Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/menu.inc).

Šiais metais Strathisla atnaujino savo 12-uką. Tikrai nebūčiau susigundęs paragauti ir palyginti senesnio leidimo su atnaujintuoju, jeigu būtų pakeistas tik dizainas. Tačiau pakito ir stiprumas – jis sumažėjo iki 40% (buvo 43%). O tai jau įdomu – kiek tai padarė įtakos skoniui ir jo intensyvumui. Štai ant stalo turiu abudu mėginukus, kuruos pačiupau Master of Malt, kad nereikėtų pirkti butelių. Spalva nesiskiria tikrai, bet žinant dažymo galimybes karamele, tai dar nieko nereiškia. Tačiau smalsu kaip su skoniu ir aromatu.

Aromatas tikrai gana panašus, tiesiog senesnis pasirodė vos vos vaisiškesnis  – ryškesnės obuolių natos. Tuo tarpu naujosios „versijos“ aromatas atrodė kiek riešutingesnis. Tačiau abiems būdingas obuolio ir vanilės aromatas. Tikrai labai labai panašus aromatas.

Tuo tarpu skonis irgi nesiskirdamas per daug, leido atskirti, kad stipresnė versija turi kiek daugiau „smūgio“, išreikšto stipresniu kartumu, didesniu prieskoningumu ir vos juntamu alkoholio prieskoniu. Tačiau charakteris mano mėgėjiškai nosiai pasirodė tas pats – taigi turime 3 procentus vandens daugiau turintį tą patį viskį naujoje pakuotėje. Ką gi, supraskime savininkus, Ballantine‘s, Chivas Regal viskiams reikia vis daugiau „mėsos“, o kaip žinia Strathislos juose tikrai yra (ypač Chivas Regal).

Per daug didelio įspūdžio nepadarė nei vienas jų. Tačiau rinkčiausi atnaujintą versiją – vos vos lengviau ir mieliau geriama, pasirodė mažiau karti. Bet apibendrinant, viskiai tikrai nedaug skiriasi. Strathisla šios versijos mėgėjai neturėtų nerimauti, abi versijos tikrai skiriasi minimaliai, tai tikrai vis dar smagus viskis.

Ragavimo įspūdžiai: Strathisla 12 Year Old (2012) ir Strathisla 12 Year Old (2013)