Viskis ir maistas NR.3 – Blue Stilton sūris su Longmorn 16, Talisker 10 ir Lagavulin 16

Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/safranausk/domains/whisky-bros.lt/public_html/includes/menu.inc).

Įkvėptas vieno interviu su Charles Maclean, kurio metu jis pasakė, kad jo vienas mėgstamiausių derinių yra Lagavulin 16 Year Old su Roquefort sūriu, nusprendžiau išmėginti kažką panašaus. Tam pasirinkau tiek pat galingą kitą sūrį su mėlynuoju pelėsiu, o viskių pasirinkau netgi keletą – šalia dūmingų Lagavulin ir Talisker pasirinkau kažką lengvesnio, bet pakankamai tvirto – Longmorn. Nuo jo ir pradėjau.

Vaisiškas, salykliškas, su medžio, šviežios žolės natomis Longmorn mano nuomone netiko prie šio sūrio. Viskis tik nemaloniai paaštrėjo, sūris jį pilnai užgožė. Kartu gavosi toks spiritingas aitrokas poskonis. Šį viskį mėginsim pritaikyti kitur.

Longmorn 16 Year Old – NE.  Atskirai jis daug skanesnis. Prieskoningas, vaisinis viskis netinka su tokiu galingu sūriu.

Keliaujame prie Talisker. Na, jūriškasis, dūmingas ir pipiringas viskis visai kitaip papildo sūrį. Šis derinys labai įdomus – kartu skonis tampa dar sūresnis, maloniai aštrėjantis. Komponentai vienas kitą sustiprina, tačiau neužgožia. Pipiringas, maloniai kartus ir aštrokas poskonis. Dominuoja sūrio natos, o Talisker tik padeda jam geriau atsiskleisti. Manau labai vykęs derinys.

Talisker 10 Year Old – TAIP. Puikus derinys – neturiu priekaištų.

Pabaigai – tikrai ne prasčiausias kandidatas, Lagavulin. Pojūčiai – panašūs kaip ir su Talisker, tik čia derinyje atsiranda migdolų ir saldymežio natos, aitroki prieskoniai. Gal kiek per kartus derinys. Ilgas, sūrus prieskonis. Malonu, tačiau po Talisker – nebe taip gerai (gal padauginau viskio apskritai?). Prieš Longmorn derinį laimi, o su Talisker pasiekia beveik lygiąsias. Įdomus derinys – atnešė bendras natas, kuriomis labai stipriai nepasižymi nei vienas komponentas. Šis derinys saldesnis, pilnesnis, tikrai kompleksiškiausias, tačiau nesu tikras ar visiškai jį supratau (gal tikrai padauginau viskio..?). Su Talisker mėgavausi labiau.

Lagavulin 16 Year Old – TAIP, bet.. Šįkart laimi Talisker. Šis derinys labai turtingas, gal net per daug skonio.